TRZYMAJ STER, BĄDŹ KAPITANEM NA SWOIM OKRĘCIE ŻYCIA,
DOSTOSOWUJ ŻAGLE DO OKOLICZNOŚCI I DOPŁYŃ DO BEZPIECZNEGO PORTU

 

Coach / Pedagog  Jolanta Włosińska

 

Wybierając coaching ze mną, odkryjesz w pełni swoją wartość i swoje mocne strony.

Zajmę się przede wszystkim pozytywnym wzmocnieniem Twojej osoby.

 

Kim jestem

 

Moje ciekawe, dotychczasowe życie zaprowadziło mnie do tego miejsca, w którym teraz jestem, moje chęci, determinacja, wytrwałość, praca i ciągłe doskonalenie siebie. Moje zainteresowanie coachingiem zaczęło się już w wieku nastoletnim, kiedy to zgłębiałam sporo książek o tej tematyce jak i z obszaru psychologii. Ukończyłam szkołę średnią, która dała mi dużo praktycznej wiedzy biznesowej i marketingowej. Już wtedy czułam, że chcę pracować z ludźmi i dla ludzi, ale to jeszcze nie był ten moment… Poszłam na studia pedagogiczne o specjalizacji:  praca socjalna. To był wspaniały czas w moim życiu, który zawsze będę miło wspominać. Obroniłam pracę i myślałam, że cały świat stoi przede mną otwarty, ale nie do końca tak było. Musiałam przez chwilę nauczyć się przyjmować to, co oferowało życie. Podjęłam pracę w handlu, radość dawał mi kontakt z ludźmi, zawsze byłam sobą i czułam naturalność w kontaktach międzyludzkich. W międzyczasie dokształcałam się, ukończyłam studia podyplomowe o tematyce: Zarządzanie Zasobami Ludzkimi jak i liczne kursy. Po pewnym czasie podjęłam pracę w obszarze HR w dziale personalnym.

Ukończyłam również z wyróżnieniem studia podyplomowe na kierunku Akademia Profesjonalnego Coachingu, gdzie uzyskałam dyplom Coacha. Chcę dalej rozwijać się w tym obszarze i na pewno, w niedalekiej przyszłości zdobędę certyfikację. Będę także uczyć się psychoterapii, myślę, że to bardzo potrzebny kierunek. Jako coach regularnie biorę udział w superwizji, uważam, że to nieodłączna część naszej pracy, tak samo jak przestrzeganie standardów etycznych tego zawodu.

Prywatnie moją pasją jest taniec. Tańczę tango i całkiem dobrze mi idzie. Lubię podróżować i odkrywać interesujące miejsca, poznawać ludzi, odkrywać kultury różnych regionów i krajów. Życie jest dla mnie fascynującą opowieścią, która jest wypełniona różnorodnymi chwilami, pozytywne trzeba celebrować, a z negatywnych wyciągać wnioski. Wszystko jest po coś. Wszysko ma swój cel.

 

Jak pracuję

 

Moją specjalizacją w coachingu, jest praca z klientem nad jego wzmocnieniem poczucia własnej wartości. Klient w trakcie sesji odkrywa swoje zasoby oraz mocne strony, co czyni go silniejszym i daje pozytywne wsparcie na drodze do osiągnięcia celów. Najważniejszymi obszarami mojej pracy, jest zmiana zawodowa, jak i osobista u klienta. Pokonywanie zakrętów życiowych, nowych, trudnych sytuacji. W pracy cechuje mnie przede wszystkim profesjonalizm i skoncentrowanie na kliencie i jego celu. Tworzę pozytywną atmosferę, w której klient może otworzyć się i być sobą. Zasady współpracy opieram na poufności i akceptacji. Ważny jest także obustronny szacunek. Kładę duży nacisk na cel oraz zaangażowanie i determinację klienta, gdyż są one niezbędne w procesie coachingowym. Nie oceniam i nie radzę. Klient sam o sobie decyduje.

Wspieram, zależy mi na tym, by klient czuł jak największe wsparcie w sobie, taką siłę, która każe iść do przodu, wtedy zmiana i rozwój są łatwiejsze. Klient wybiera temat sesji i określa cel. W swojej pracy opieram się na nurcie psychologii poznawczej, behawioralnej jak i psychodynamicznej. Stosuję metaforę i inne różnego rodzaju techniki zaczerpnięte z psychologii, które użyte w odpowiednim momencie mogą zdziałać bardzo wiele.

 

Co mnie wyróżnia

 

  pozytywne wsparcie klienta

  profesjonalizm

  autentyczność

  opanowanie

  cierpliwość

  empatia

  samoświadomość i zmysł obserwacji

  aktywne słuchanie

  koncentracja na celu

  umiejętność motywowania

  podejście dopasowane do klienta

  doświadczenie życiowe i zawodowe

  studia na kierunku Akademia Profesjonalnego Coachingu ukończone z wyróżnieniem

 

Moje osiągnięcia i  certyfikaty

oferta