Dobrze zgrana całość wielu różnych elementów, tworzy profesjonalny wizerunek a profesjonalny wizerunek, to otwierające się drzwi do otrzymania pracy a później do rozwoju kariery zawodowej. Jeśli chcesz szybko znaleźć pracę, mieć CV, które będzie przepustką do rozmów kwalifikacyjnych, a także chcesz posiadać odpowiednie przygotowanie do rozmów kwalifikacyjnych, zapisz się na trening do mnie. Zawodowo przeprowadziłam wiele rozmów kwalifikacyjnych z kandydatami o różnych osobowościach na różne stanowiska pracy, dało mi to, wiedzę i przygotowanie praktyczne, niezbędne, aby teraz to Ciebie przygotować merytorycznie i wizerunkowo do rozmowy na jedno konkretne wybrane przez Ciebie stanowisko lub ogólnie na rozmowy o różnych profilach zawodowych.
Nieśmiałość, może stanowić takie ukrywanie siebie, swoich marzeń, oczekiwań, swojej osobowości, jakby w obawie przed akceptacją innych ludzi oraz ich oceną. Osoby nieśmiałe często biorą do siebie opinię innych ludzi oraz zasłyszaną krytykę. Na sesjach coachingowych, które prowadzę klienci uczą się, jak krok po kroku stawać się odważnym i pewnym siebie. Uczą się, jak pokonywać negatywne myśli i przekonania na swój temat, uczą się jak wychodzić poza schematy zachowań i przekonań, które im nie sprzyjają. Jak zmienić nieśmiałe zachowania i być bardziej pewnym siebie, bardziej asertywnym oraz mieć mocne poczucie własnej wartości. Praca nad nieśmiałością, łączy się zazwyczaj z pracą nad poczuciem własnej wartości.
Poczucie własnej wartości zaczyna kształtować się u człowieka już w dzieciństwie. Kształtowanie to, następuje za sprawą emocji, odczuć i uczuć. Emocje i odczucia, jakich dziecko doznaje w pierwszych latach życia, wpływają na jego poczucie wartości.
Najważniejszym elementem podczas poszukiwania zatrudnienia, który może sprawić, że otrzymasz zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną lub całkowicie zaprzepaścić szansę na zdobycie pracy, jest niewątpliwie Twoje CV. Dobre CV to pięćdziesiąt procent sukcesu kandydata ubiegającego się o pracę. Drugie pięćdziesiąt procent sukcesu, stanowi rozmowa kwalifikacyjna.
Poczucie własnej wartości, to oparcie w sobie, które pomaga przetrwać trudne momenty w życiu a także osiągać cele i realizować marzenia. Jego wyznacznikami są akceptacja, szacunek, zrozumienie, asertywność, pewność siebie. Jednak, istnieją również czynniki, które sprawiają, że poczucie własnej wartości jest na niskim poziomie.
Co czyni związek szczęśliwym i wpływa na jego trwałość i stabilność? Czy tylko miłość, uczucia? Nie, to było by zbyt proste. Na początku jest fascynacja, zakochanie, poczucie szczęścia, radości, gdy ukochana osoba jest blisko. Pragnienie częstego kontaktu, bliskości, spędzania razem czasu. Na samą myśl o bliskiej osobie, pojawiają się endorfiny tzw. hormony szczęścia. Pojawia się odczucie że w końcu Twoje życie ma sens, że jest ktoś, kto Cię rozumie, wspiera, daje radość, komu możesz się zwierzyć, zaufać. Bratnia dusza. Pokrewna dusza... Ale czy zawsze tak będzie? Co ma na to wpływ?
Adaptacja społeczna. Czym jest? To proces przystosowania się do nowych nieznanych okoliczności i sytuacji życiowych. Z czego wynika fakt, że jedni ludzie nie mają problemu z wejściem w nowe środowisko, nową sytuację? Praktycznie bez obaw i zawahania podejmują wyzwania? Podczas, gdy pozostali unikają zmian, nowych miejsc, a każda nieznana sytuacja budzi stres i obawy? W poniższym artykule rozpiszę z czego wynika poziom umiejętności adaptacji sytuacyjnej.
Czujesz winę w sobie za wszystko co Cię spotyka? A może znasz osobę, którą często obwiniasz? Nie potrafisz powstrzymać się przed ocenianiem siebie i innych ludzi, masz negatywne myśli na swój temat, które utrudniają życie i relacje z ludźmi? Nadszedł czas by to zmienić. Prawda?
Masz dosyć ocen i opinii? Przekonaj się, czym jest feedback w coachingu. To informacja, która działa, czyniąc
pozytywne zmiany w życiu klienta.
Obecnie wiele firm boryka się z problemem rotacji wśród pracowników. Kluczowa dla stabilizacji zawodowej jest wysoka motywacja do pracy oparta na samorealizacji i wartościach pracownika. Na każdym etapie masz na to wpływ. Jak powiedział William Shakespeare: "Być albo nie być; oto jest pytanie".
Coaching adaptacji to wyjście naprzeciw aktualnym, bieżącym potrzebom, związanym z chęcią przeprowadzenia się, zmianą środowiska, jak również zmianą pracy...
Człowiek posiada umiejętność radzenia sobie z różnymi trudnymi sytuacjami. Każdego dnia doświadcza, rozwiązuje problemy, funkcjonuje pod presją czasu i często stresu...